خانه » مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به انگلیس

تحصیل در انگلستان
بریتانیا یا انگلستان  کشوری است واقع در اروپای غربی و به پایتختی شهر لندن. این کشور از چهار بخش تشکیل شده‌است: سه بخش آن کشورهای باستانی انگلستان و اسکاتلند و ولز هستند که روی‌هم بریتانیای کبیر را تشکیل می‌دهند. بخش چهارم ایرلند شمالی است که در جزیره ایرلند قرار دارد.

در بسیاری از منابع ایرانی، کل کشور بریتانیا سهواً انگلستان یا به طور خلاصه انگلیس خوانده شده‌است. در منابع رسمی باید از عبارت‌های «پادشاهی متحد»، «پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی»، «بریتانیای کبیر» یا «بریتانیا» استفاده کرد.

 
واحد پول بریتانیا پوند استرلینگ (Pound Sterling) است که با نماد £شناخته می‌شود. پول مسکوک در تمامی بریتانیای کبیر یکی است و توسط بانک مرکزی بریتانیا (Bank of England) تولید و توزیع می‌شود. اما بانکهای اسکاتلند و ایرلند شمالی مجاز هستند اسکناس‌های خود را چاپ و توزیع کنند. تمامی این اسکناس‌ها علیرغم تفاوت ظاهری «پوند استرلینگ» هستند و از نظر ارزش برابرند (هرچند که در بازارهای غیررسمی ارز ایرلند با قیمتهای متفاوت عرضه می‌شوند).اکنون پوند به یکصد پنی تقسیم می شود اما تا سال ۱۹۷۰ پوند تقسیمات گوناگونی داشت . یک پوند برابر با ۲۰ شیلینگ بود . هر ۲ شیلینگ واحد دیگری به نام فلورین را تشکیل می داد . بنا براین هر ۱۰ فلورین یک پوند می شد . هر شیلینگ برابر با ۱۲ پنی بود در نتیجه یک پوند ۲۴۰ پنی می شد . تقسیمات واحد پول بریتانیا به این موارد محدود نبود . هر پنج شیلینگ مساوی با یک کرون بود و هر پوند به ۴ کرون تقسیم می شد . بین سال های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۰ این تقسیمات پیچیده حذف شدند و پوند بریتانیا به صورت ساده برابر با یکصد پنی شد .
بریتانیا در سواحل شمال غربی اروپا واقع شده‌است و توسط دریای شمال از شبه جزیره اسکاندیناوی و هلند، و توسط کانال مانش از فرانسه جدا می‌گردد. این کشور از دو جزیره اصلی تشکیل شده است؛ جزیره اصلی و بزرگ‌تر «بریتانیای کبیر» نامیده می‌شود و شامل اسکاتلند، ولز و انگلستان (انگلند) است. جزیرهٔ دیگر «ایرلند» است که توسط دریای ایرلند از بریتانیای کبیر جدا می‌شود و شامل ایرلند شمالی (در شمال) و جمهوری ایرلند (در جنوب) می‌باشد. جمهوری ایرلند (ایرلند جنوبی) یک کشور مستقل و عضوی از اتحادیه اروپا است و بخشی از کشور بریتانیا محسوب نمی‌شود.آب و هوای بریتانیا، مرطوب و معتدل بوده، و میانگین دما در تابستان بین ۱۷ تا ۱۳ درجه و در زمستان بین ۷ تا ۵ درجه سانتی گراد متغیر است. میزان بارندگی سالانه در نوسان بوده، و در اطراف «منطقه دریاچه» (Lake District) بالاترین میزان را دارد.

در بریتانیا به تدریج و با تاسیس سازمان ملی تامین بهداشت و درمان (۱۹۴۸) در دوره دولت کارگری نایرون بوین گسترش خدمات رایگان پزشکی و بهداشتی آغاز شد، بودجه سازمان مزبور که از محل مالیات مستقیم شهروندان بریتانیایی تامین می‌شود در طی پنج دهه گذشته همواره سنگین‌ترین بخش بودجه را به خود اختصاص داده‌است، سازمان ملی تامین بهداشت و درمان که هم اکنون در بریتانیا به عنوان یک میراث ملی محصوب می‌گردد منتقدانی نیز دارد آنان معتقدند این سازمان در قرن ۲۱ پاسخگوی احتیاجات و انتظارات مردم نیست و تامین هزینه‌های آن خارج از توانایی مالی دولت قرار دارد.

تقسیمات کشوری در پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی دارای مراکز زیر هستند:

  • لندن: مرکز انگلستان (انگلند) و هم‌زمان پایتخت کل کشور پادشاهی متحد
  • ادینبرا (ادینبورگ): مرکز اسکاتلند
  • کاردیف: مرکز ولز
  • بلفاست: مرکز ایرلند شمالی
دلایل بسیار زیادی وجود دارد که همه ساله هزاران دانشجو به منظور تحصیل در انگلستان به این کشور سفر می نمایند. که تنها چند مورد از این دلایل در اینجا ذکر می شود: 
مدارک تحصیلی دانشگاههای انگلیس در سراسر جهان اعتبار داشته و به رسمیت شناخته شده اند. با تحصیل در انگلستانشما تجربه ارزشمندی از صحبت کردن به زبان انگلیسی در کشوری که زبان بومی آن انگلیسی است به دست می آورید و می توانید به استخدام کنندگان آینده استقلال زبانی و انگیزه و علاقه شخصی خودتان را نشان دهید.برخی از مشهورترین دانشگاههای جهان، از جمله دانشگاه کمبریج و آکسفورد در بریتانیا قرار دارند. موسسات آموزشی بریتانیا نیز به سبب کیفیت بالا و رعایت استانداردهای بالای آموزشی اعتبار و شهرت جهانی به دست آورده اند. با تحصیل در بریتانیا شما نیز بخشی از آن میراث فرهنگ آموزشی محسوب      می شوید.

در بریتانیا در نقاط مختلف کشور، مردم به لهجه های مختلفی تکلم می کنند و هر ناحیه لهجه خاص خود را دارد. در بریتانیا نسبت به ایالات متحده آمریکا، تنوع لهجه بیشتر است و مردم بریتانیا قادرند لهجه های مختلف را بر خلاف مردم آمریکا، بهتر تشخیص دهند. در بریتانیا لهجه یک شهروند نشانه طبقه اجتماعی او محسوب می شود. در برنامه های رادیویی و تلویزیونی بریتانیا، لهجه ای که مورد استفاده قرار می گیرد، لهجه مردم جنوب بریتانیا با تحصیلات متوسط است که موسوم به لهجه افراد میدل-کلاس می باشد. در گذشته هنگامی که مردم در برنامه های رادیویی و تلویزیونی بی بی سی شرکت می کردند، با این لهجه صحبت می کردند که به “انگلیسی بی بی سی” معروف بود اما امروزه لهجه های مختلف کاربرد دارند. لهجه اسچواری انگلیش (Estuary English) یک لهجه انگلیسی است که در لندن و جنوب انگلند متداول است. به دلیل اینکه این لهجه برای مدتی بلند در رادیو و تلویزیون، لهجه مرسوم و استاندارد بوده، در غرب و مرکز انگلند نیز متداول شده است.

 
 

یک نظر

  1. محمدرضا گفت:

    خیلی عالی

 
 

ارسال نظر