خانه » آزمون » کدام مرکز آزمون آیلتس را انتخاب کنیم؟

کدام مرکز آزمون آیلتس را انتخاب کنیم؟

 میکنید؟

مقایسه آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی، سنجش (ایران آیلتس) و آیلتس تهران؛ سه مرکز برگزاری آزمون آیلتس در ایران

مقایسه آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی، ایران آیلتس (سازمان سنجش) و آیلتس تهران؛ سه مرکز برگزاری آزمون IELTS در ایران


بدون شک یکی از دغدغه های تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون اصلی IELTS پاسخ به این سئوال است: ” کدام مرکز برگزاری آزمون IELTS مناسب تر است؟!

پاسخ به این سئوال که کدام مرکز فعلی برگزاری آزمون آیلتس در ایران بهتر است، چندان هم آسان نیست! بهترین پاسخ به این سئوال را داوطلبانی میدانند که در آزمون هر سه مرکز IELTS آزاد، IELTS سنجش و IELTS Tehran شرکت کرده باشند. پیش از این سایتها و فرومهای خبری از جمله وب سایت خانه آیلتس آفرینش به صورت مفصل به مقایسه دو مرکز آیلتس تهران و ایران آیلتس – سنجش پرداخته بود اما با افزوده شدن سومین مرکز برگزاری آزمون آیلتس (دانشگاه آزاد اسلامی) به گردونه این رقابت و در نظر داشتن جدید التأسیس بودن آن، باز هم به ابهامات اضافه میگردد.

آنچه از نظر زبان آموزان در جهت مقایسه مراکز برگزاری آزمون IELTS در ایران اهمیت دارد را میتوان از عناوین زیر برشمرد:

۱- نحوه نمرده دهی در مهارتهای Speaking و Writing آزمون IELTS

۲- کیفیت صدای محل برگزاری آزمون حین برگزاری بخش Listening

۳- نحوه برخورد کارکنان کادر اجرایی محل برگزاری آزمون آیلتس

۴- نحوه برخورد Examiner حین برگزاری Interview آزمون Speaking

۵- میزان تسلط و نوع لهجه Examiner ها در Interview آزمون Speaking

۶- کیفیت و نحوه پاسخگویی (راهنمایی های) تلفنی و حضوری مراکز برگزاری آزمون آیلتس

۷- نحوه ارائه نتایج و کارنامه آزمون IELTS و طول مدت آن

۸- مکان برگزاری آزمون آیلتس

۹- امکانات رفاهی محل برگزاری آزمون

و … برخی از عوامل دیگر

خانه آیلتس آفرینش با هدف روشن تر شدن هرچه بیشتر این موضوع و راهنمایی دیگر داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون آیلتس، علاوه بر ایجاد ماژول نظر سنجی در فروم این مرکز، از کلیه زبان آموزانی که تا کنون در سه مرکز فعلی برگزاری آزمون آیلتس در ایران – آیلتس دانشگاه آزاد اسلامی، ۲- آیلتس سنجش و ۳- آیلتس تهران) شرکت کرده اند، خواهشمند است با ثبت نظر های خود در بخش نظرات بازدیدکنندگان، تجربیات خود در این زمینه را مطرح سازید. با سپاس


توضیح: آفرینش هیچ گونه دخل و تصرفی در نشر کامنتهای ارسالی ندارد و نظر کلیه داوطلبان را در خصوص انتقادات نسبت به سایر مراکز برگزاری آزمون آیلتس محترم میشمارد. لذا کلیه نظراتی که حاوی الفاظ توهین آمیز و غیر اخلاقی نباشند در این بخش منتشر میگردد. بدیهی است، انتشار کامنتهای ارسالی به معنای تأیید محتوای آن توسط خانه آیلتس آفرینش نمی باشد.

 
 

۲ Comments

  1. سارا گفت:

    دانشگاه آزاد افتضاح است.مخصوصا در قسمت writing

  2. علی گفت:

    با سلام، من ۲۴/۴/۲۰۱۴ در موسسه ایرسافام امتحان دادم، که بخش Listiningبه علت کیفت پخش میشه گفت از دست دادم، اول فکر میکردم مشکل گوشهای من ولی بعد امتحان دیدم که همه بچه این بخش رو از دست داده اند و همه در حال پر کردن شکایت نامه از این موسسه هستند، فکر نمیکنم آنها کاری بکنند، لذا از دوستان تقاضا میکنم که اگه وقت و پولشون براشون مهم، تو موسسه ایرسافام ثبت نام نکنند.

 
 

ارسال نظر